Με σούπερ ανατροπή ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ τα βρήκε σκούρα απέναντι στη Νίκη Λευκάδας, αλλά ανέτρεψε την κατάσταση και πήρε τη νίκη (65-58).

Οι «ασπρόμαυρες» είχαν δύσκολο έργο απέναντι στην ομάδα της Λευκάδας και βρέθηκαν να χάνουν ακόμα και με 13 πόντους. Μάλιστα, στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες είχαν διψήφια διαφορά (26-37).

Ωστόσο, οι παίκτριες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ μπόρεσαν να βγάλουν αντίδραση, να μαζέψουν τη διαφορά με εξαιρετική τρίτη περίοδο και εν τέλει να φτάσουν στη νίκη (65-58) με πρώτη σκόρερ την Κάμπελ (18π.). Η Μαγαλιού είχε 14 πόντους, ενώ η Λύμουρα τελείωσε το ματς με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός μετά το χαμένο ντέρμπι. Οι «πράσινες» επιβλήθηκαν της Δάφνης Αγίου Δημήτριου με σκορ 64-42.