Γιαννάκης: Έλαβε τα… μέτρα του κόντρα στον Φάρο

Η κίνηση του ''δράκου'' ο οποίος θέλησε να στείλει μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση.

Ο Άρης μπορεί να βρήκε τον δρόμο προς τη νίκη, στην αναμέτρηση της έκτης αγωνιστικής κόντρα στον Φάρο, ωστόσο ο Παναγιώτης Γιαννάκης είδε κάποια στοιχεία που δεν του άρεσαν, αποφασίζοντας να αναλάβει… δράση.

Μέχρι να φτάσουμε στο τελικό 71-60, χρειάστηκε να κυλήσει αρκετό ”νερό” στ’ ”αυλάκι” για την ομάδα του Γιαννάκη, η οποία κατά την… προσφιλή της συνήθεια, μπήκε κάπως… μουδιασμένα στο ματς.

Ο κόουτς του Άρη βλέποντας το κακό ξεκίνημα της τριάδας των Φλιώνη, Αθηναίου και Ουίβερ, δεν δίστασε να προβεί σε άμεσες αλλαγές, πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά αγώνα.

Στη θέση των προαναφερθέντων πέρασαν οι Βον, Μούρτος και Πουλιανίτης, με τον Γιαννάκη να στέλνει μήνυμα προς όλους, λέγοντας εμμέσως ότι τελείωσε η περίοδος χάριτος.