Άρης – ΟΦΗ: 3 – 1

Άρης - ΟΦΗ: Ο Άρης επικράτησε με 3 - 1 του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League.

Άρης – ΟΦΗ: Ο Άρης επικράτησε 3-1 του ΟΦΗ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο ματς για την 26η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα της Κρήτης προηγήθηκε στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Βαζ πέρασε τη μπάλα στον Φερέιρα και αυτός με τακουνάκι βρήκε τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος σήκωσε το κεφάλι, έδωσε στον αμαρκάριστο Βαζ, που με πλασέ άνοιξε το σκορ .

Ο Άρης προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση πριν την ανάπαυλα, αλλά τα σουτ που έκαναν οι παίκτες του δεν νίκησαν τον Σωτηρίου.

Στο φινάλε του πρώτου μέρους πάντως είχαμε ένταση, νεύρα, σκληρά μαρκαρίσματα μεγάλες ευκαιρίες.

Οι «κίτρινοι» ισοφάρισαν με τον Ροζ στο 75′, για να έρθει ο Ματίγια, με εκπληκτικό φάουλ έξω από την περιοχή, στο 89ο λεπτό, να κάνει το 2-1 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαρτίνες, και πάλι με φοβερή εκτέλεση φάουλ, να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι στο 45’ με τον Ματέο Γκαρσία.

Κίτρινες κάρτες: Κουέστα, Σιώπης – Κυριακίδης, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Βαζ

Κόκκινες κάρτες: –

Άρης: Κουέστα, Τζανακάκης, Ρόουζ, Δεληζήσης, Κόρχουτ (81′ Βαλεριάνος), Σιώπης, Ματίγια, Ματέο Γκαρσία, Φετφατζίδης (61′ Λάρσον), Ντιγκινί, Γιουνές (75′ Μαρτίνες).

ΟΦΗ: Σωτηρίου (58′ Στρέζος), Μπράουν, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Κυριακίδης (68′ Παπάζογλου), Νάστος, Φερέιρα Σόουζα, Βαζ (81′ Αργυρόπουλος), Κουτσιανικούλης, Σασί.