Ρεάλ Νάπολι: Η Γκαλάκτικος επιβλήθηκαν 4-2 της Νάπολι στο “Σαντιάγο Μπερναμπέου” [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: instagram real madrid, Ακόμα ένα βράδυ γεμάτο γκολ και θέαμα στο Champions League με τη Ρεάλ Μαδρίτης να παίρνει τη ματσάρα κόντρα στη Νάπολι με 4-2

Η Ρεάλ Μαδρίτης με τη νίκη που πήρε στο τέλος του ματς απέναντι στη Νάπολι «σφράγισε» την πρώτη θέση στον όμιλο και άφησε τη Νάπολι να περιμένει την 6η αγωνιστική για να προκριθεί. Η Νάπολι άνοιξε το σκορ με τον Σιμεόνε (9′), όμως η χαρά της κράτησε μόνο για δύο λεπτά με τον Ροντρίγκο να ισοφαρίζει στο 11′ και τον Μπέλινγκχαμ να κάνει την ανατροπή στο 22′.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Ο Ανγκουισά έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία στο 47′ και μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες από τον Χοσέλου στο δεύτερο ημίχρονο, ήρθε η στιγμή του 19χρονου Νίκο Παζ να λάμψει με το γκολ που πέτυχε στο 84′ για να δώσει προβάδισμα στη Ρεάλ. Το τελικό 4-2 ήρθε από τον Χοσέλου δεν μπορούσε να αστοχήσει και στην «πάρε-βάλε» πάσα του Μπέλινγκχαμ στο 90+4′.