Ολυμπιακός: Κέρδισε την Φερεντσβάρος και έκανε το πρώτο βήμα! [1-0]

Πηγή Φωτογραφίας: [367299] EUROPA CONFERENCE LEAGUE 2023-2024 / ΟΣΦΠ - ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

Με τον Ελ Κααμπί να σκοράρει στο 83ο λεπτό ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τη Φερεντσβάρος

Με τον Ελ Κααμπί να σκοράρει στο 83ο λεπτό ο Ολυμπιακός νίκησε με 1-0 τη Φερεντσβάρος στον πρώτο αγώνα για τα play off του Europa Conference League και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους «16», στο ντεμπούτο του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στον πάγκο του.

Οι Ερυθρόλευκοι είχαν ξανά τους οπαδούς τους στο πλευρό τους, έπειτα από απουσία δύο μηνών λόγω κυβερνητικής απόφασης, με το Καραϊσκάκη όμως να παγώνει στο 2′, όταν ο Βάργκα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά την εκτέλεση φάουλ. Η εξέταση του VAR, όμως, έδειξε ότι υπήρχε οφσάιντ.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Olympiacos FC (@olympiacosfc)

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Καρβάλιο (78′ Γιόβετιτς), Αλεξανδρόπουλος (63′ Όρτα), Φορτούνης (92′ Ιμπόρα), Ελ Κααμπί (92′ Ελ Αραμπί), Μασούρας (63′ Ποντένσε).

Φερεντσβάρος (Ντέγιαν Στάνκοβιτς): Ντίμπους, Γουινγκό, Σισέ, Μαέ, Ραμίρες, Μαϊγκά, Μακρέτσκις, Μαρκίνιος (75′ Πέσιτς), Αμπού Φανί, Ζακάριασεν, Βάργκα (75′ Ρομντάνε).