Μεγάλη έκπληξη στο Κύπελλο Ελλάδος!

Έκτακτο!

Έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, διάρκειας 120 λεπτών, η ΑΕΛ πανηγύρισε την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος, καταβάλλοντας την αντίσταση του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 3-2.

Ο Κριζμάν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει η απάντηση του Πέδρο Κόντε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Ο ίδιος έγραψε στο δεύτερο μέρος το 2-1, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί, η ΑΕΛ φάνηκε πιο έτοιμη για την πρόκριση, βρίσκοντας τον δρόμο προς τα δίχτυα πρώτα με τον Μασούρα, ο οποίος ισοφάρισε στο 99ο λεπτό και έπειτα με τον Φατιόν, ο οποίος δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα για το τελικό 3-2!

Με αυτόν τον τρόπο, οι ”βυσσινί” συνεχίζουν την εκπληκτική πορεία τους στον θεσμό, μπαίνοντας στις τέσσερις καλύτερες ομάδες, ενώ ο ΠΑΣ αν και πάλεψε, είδε την πορεία του να σταματά.