Πάει για υποβιβασμό ο Παναθηναϊκός

Δείτε τι γίνεται.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί του ο Παναθηναϊκός, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 3-2 σετ από τον Παμβοχαϊκό, σε αναμέτρηση για τη Volley League Ανδρών.

Πλήρωσε την ασταθή της απόδοση η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου, η οποία πήρε έναν βαθμό στην αναμέτρηση με τον Παμβοχαϊκό στο Μετς, γνωρίζοντας την ήττα στο τάι μπρέικ με 3-2 σετ, δίχως να καταφέρει να συνεχίσει νικηφόρα, μετά τα ματς με την Κηφισιά και την Παναχαϊκή.

Το πρώτο σετ κατέληξε σε «πράσινα» χέρια (25-19), ωστόσο τα δύο επόμενα πήγαν στους φιλοξενούμενους, με το ίδιο σκορ μάλιστα (25-22). Στη συνέχεια, μπορεί το «τριφύλλι» να ισοφάρισε το ματς, στέλνοντάς το στο τάι μπρέικ, αλλά στο κρίσιμο σετ τα λάθη κόστισαν, με αποτέλεσμα ο Παμβοχαϊκός να πάρει το ματς, επικρατώντας με 15-9 στο 5ο σετ.

Τα σετ: 25-19, 22-25, 22-25, 25-20, 9-15