Football League: Επιστροφή με νίκη για το Αιγάλεω

Football League: Η αναμέτρηση ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και το Αιγάλεω έσπασε το ρόδι για τη Football L League, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το διπλό από το Πανθεσσαλικό.

Ύστερα από ένα χρόνο παύσης λόγω κορωνοϊού, η Football League επέστρεψε στη δράση. Οι ποδοσφαιριστές είχαν ζητήσει πολλές φορές να ξεκινήσει το πρωτάθλημα να τους ιθύνοντες να βάζουν “φρένο”.  Τελικά στις αρχές Φεβρουαρίου επέστρεψαν στις προπονήσεις και σήμερα (27/3) έγινε και το πρώτο λάκτισμα.

Football League: Πρεμιέρα με Νίκη Βόλου – Αιγάλεω

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με το Αιγάλεω να επικρατεί 2-1 της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Οικονομόπουλος επιχείρησε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Ντομίνγκεθ στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για το Αιγάλεω. Ο Τσιλιγκίρης ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 0-1.

Στο 74ο λεπτό η Νίκη Βόλου έφτασε στην ισοφάριση. Ο Μαχαίρας βρήκε την μπάλα με το χέρι στην περιοχή, ο Γκαρθία εκτέλεσε και σημείωσε το 1-1. Το νικητήριο γκολ πέτυχε το Αιγάλεω στο 90+1′. Ο Μπουρλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφού εκμεταλλεύθηκε λάθος του Τσιμπούκα.

Football League: Οι αγωνιστικές θα είναι 18

Θυμίζουμε ότι η Football League θα διεξαχθεί με δύο ομίλους (βόρειος και νότιος) και συνολικά 20 συλλόγους. Οι αγωνιστικές θα είναι 18, ενώ η συνολική διάρκεια της λίγκας θα είναι σχεδόν τριών μηνών. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής: