Μπαρτζώκας: «Πολύ σημαντική νίκη»

Πηγή Φωτογραφίας: Eurokinissi (Αρχείου)//Όλα όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά την νίκη του Ολυμπιακού επί της Βιλερμπάν

Όλα όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά την νίκη του Ολυμπιακού επί της Βιλερμπάν

Αν και τα χρειάστηκε τελικά ο Ολυμπιακός με ένα ξέσμασμα στο τελευταίο πεντάλεπτο και ένα σερί 18-0 κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βιλερμπάν με 80-64 στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Euroleague.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του ματς ο Γιώργος Μπαρτζώκας έμεινε ικανοποιημένος από την νίκη της ομάδας του, ενώ στάθηκε και στην κακή τρίτη περιόδο.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Στο πρώτο δεκάλεπτο κυριαρχήσαμε σε άμυνα και επίθεση, βάλαμε πολλούς πόντους. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, η τρίτη περίοδος ήταν κακή. Χάσαμε σουτ, λέι απ, κάναμε λάθη.

Πλησιάζουμε στο τέλος έχουμε πολλούς παίκτες, αλλά αργά ή γρήγορα πιστεύω θα είμαστε υγιείς», ενώ για τον Πετρούσεφ επιβεβαίωσε πως «πήγε στο νοσοκομείο για μαγνητική».