Ανατροπή για τον ΠΑΟΚ, 2-1 την Ξάνθη

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ του Γέντρισεκ, αλλά με γκολ των Μπίσεσβαρ και Κουλούρη πήρε τη νίκη με 2-1 στην άδεια Τούμπα και... ελπίζει σε αλλαγή ποινής για να διεκδικήσει ένα πρωτάθλημα, που πανηγυρίζει ήδη η ΑΕΚ.

Στο δέκατο παιχνίδι χωρίς τους φιλάθλους του, ο ΠΑΟΚ πήρε μια δύσκολη νίκη, 2-1 με ανατροπή απέναντι στην Ξάνθη.

Η έμπνευση του Λουτσέσκου να περάσει στο δεύτερο ημίχρονο τους Μπίσεσβαρ, Σακχόφ και Κουλούρη τον δικαίωσε.

Οι τρεις ποδοσφαιριστές ήταν αυτοί που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα παρότι η Ακριτική ομάδα βρέθηκε να προηγείται πολύ νωρίς στο σκορ με το τέρμα του Γέντρισεκ. Πολλά τα λάθη από την Ξάνθης στην αμυντική της γραμμή καθώς δεν μπόρεσε να κόψει τις σέντρες από τα άκρα, ενώ έχασε όλες τις μάχες στον αέρα στην περιοχή του Ζίβκοβιτς.

Ο Δικέφαλος μ’ αυτή τη νίκη αύξησε την διαφορά του από τον Ολυμπιακό στη «μάχη» των δύο ομάδων για την 2η προνομιούχο θέση που βγάζει στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λίγκ.